Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Nedir Bu Facebook Reklamları?

Facebook reklamları facebook.com adresinde gösterilen yazı, resim yada video reklam modellemesidir. Facebook reklamlarında farklı farklı reklam senaryosu oluşturup belirli bir kitleye yada herkese gösterebilirsiniz. Mesela Facebook reklamlarında 20 ila 30 yaş arası, bayan, bekar, alışveriş meraklıları diye bir kitle oluşturursanız, reklamınız sadece o kitleye gösterilir. Yada Tüm Türkiye’de ki tüm bayanlar yada tüm erkekler, yada çocuğu olanlar, yada okumaya ilgi duyanlar gibi yüzlerce farklı kırılım ekleyebilirsiniz. Bu kitleye ister resim reklamı, ister video reklamı isterseniz yazı reklamı gösterebilirsiniz. Facebook kitlesinde etkileşim genelde 28 ila 60 yaş arası olgun kişiler tarafından sağlanmaktadır. Yani instagram daha genç kitleye hitap ederken Facebook daha olgun kitleye hitap etmektedir.

Kimler İçin?

Facebook reklamları e-ticaret yapanlar, belirli bir gelir sağlayan kişilere reklam göstermek isteyen, orta ve üst segment kişilere bilinirliği arttırmak isteyen, hobi ürünleri satan, hırdavat ve el yapımı uğraşlara ulaşmak isteyen herkes Facebook reklamlarına girebilir. Aslında şöyle bir kitle böyle bir kitle demek biraz yanlış olur. Hemen hemen her kitleye uygundur. Ama Türkiye için en çok bir uğraş ile uğraşanlar yada ebeveynlere yönelik ürün satanlar için çok önemli bir platformdur.

Ne Kadar?

Facebook reklamları da aynı Instagram yada Facebook gibi farklı bedel tiplemeleri mevcuttur. Tıklama başı maliyet, gösterim başı maliyet, izlenme başı maliyet ve erişim başı maliyetlendirmesi mevcuttur. Dönüşüm odaklı reklam da verebilirsiniz erişim odaklı da. Önemli olan doğru reklam kurgusu ve doğru hedef kitledir. Ne kadar olduğu ise tamamen sizin bütçeniz ile orantılıdır. Günlük 10 TL'lik de reklam verebilirsiniz 10.000 TL'lik de. Ne kadar bütçe ayırırsanız erişeceğiniz kişi o kadar artar. Unutmayın reklama ne kadar yatırım yaparsanız marka bilinirliğiniz o kadar artar.

Geri Dönüşüm?

Unutmayı her reklam size hemen geri dönüşüm sağlayacak diye bir durum söz konusu değildir. Yapılan tüm reklamlar aslında marka bilinirliğini yukarı çıkartmaktadır. Eğer reklamdan gelen kişiye düzgün hizmet verirseniz bu size bağımlı müşteri oranını arttırır. Bu yüzden şu kadar dönüşüm alırsınız bu kadar dönüşüm alırsınız demek doğru değildir. Piyasada her sektörün farklı bir dönüşüm oranı bulunmaktadır. Mesela tekstil sektöründe reklam dönüşüm oranı 1/10 gibi bir oranlardayken hırdavat sektöründe 1/5 oranlarındadır. Ama asıl soru sizin sattığınız fiyat. Eğer siz pahalıya satıyorsanız dönüşüm alma oranınız çok düşer. Ucuza satarsanız çok yükselir. Bu dönüşüm aslında size bağlıdır.

Biz Ne Yaparız?

Biz sizlerin Facebook reklamlarınızı en doğru kitleye, en doğru mesajla uygun maliyetlendirmeyle sunarız. Kısa, orta ve uzun vadeli reklam planlamamız ile sizlere olabilecek en verimli reklamları tasarlarız. Reklamları günlük olarak takip eder verimliliğini ve size getirisini hesaplarız. En verimli reklamların verimliliğini arttıracak çalışmalar yaparız. Verimsiz reklamların ise revizelerini yapar verimli hale getirmeye çalışırız. Unutmayın hiçbir reklam 10 günde sonuç kolay kolay vermez. Facebook, instagram, Google gibi şirketlerde yapay zeka öğrenimi zaten 10 – 15 gün sürer. Bu süreç sonucunda size doğru kitleler ortaya çıkar. Biz sizlere en başından en doğru kullanıcılara ulaşmaya çalışırız.

  Profesyonel bir hizmet almaya ne dersiniz? Şirketimizin uzmanlık alanlarında mühendis kadrosu ve yılların deneyimi ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.

  ADRES

  Yenimahalle Mah. Atakent Bul. No:85/2 Atakum/SAMSUN

  TELEFON

  +908503076747

  E-POSTA

  bilgi@d-help.com