Ticimax Entegrasyon

Ticimax e-ticaret yazılımı ile entegrasyon çok kolay. Ticimax Erp, Pazaryeri, İlan Siteleri, Arama motorları, Kargo, Ödeme Entegrasyonları olmak üzere birçok dış servislere entegrasyonu mevcuttur. Eğer Ticimax ile entegrasyon olmasını istediğiniz farklı bir kaynak var ise sizin için yazıyoruz.

Ticimax İle Entegre Çalışan Sistemler

Erp Entegrasyonları

Ticimax ile anlaşmalı erp entegrasyonlarını sizler için kurabilir ve devreye alabiliriz.

Pazaryeri Entegrasyonları

Tüm pazaryerleri ile sitenizi entegrasyonunu sağlarız ve canlı veri ile çalışabilirsiniz.

Ödeme Entegrasyonu

Ticimax ile anlaşmalı tüm ödeme sistemlerini entegre edebilir ve kolay ödeme sağlayabiliriz.

Kargo Entegrasyonu

Ticimax ile entegre kargo firmaları ile sitenizi entegre ederek kargo takibinizi yapabilirsiniz.

3. Parti Site Entegrasyonu

Ticimax ile arama motorları, cimri, akakçe gibi sitelere entegrasyonunuzu eksiksiz sağlarız.

Santral Entegrasyonu

Ticimax siteniz ile santral operatörlerinin entegrasyonunu sağlar tele bilgi akışı sağlarız.

Ticimax İle Entegre Muhasebe Yazılımları
Ticimax İle Entegre Pazaryerleri
Ticimax İle Entegre Kargo Firmaları
Entegrasyon Size Ne Sağlar?
  • Doğru Data
  • Hızlı Aktarım
  • Personel Verimliliği

Data;

İyi bir entegrasyon ile datalarınız doğru şekilde akış sağlar. Böylelikle veri sorunları yaşamazsınız.

Hız;

Entegrasyonun temeli hızlı olabilmektir. İyi bir entegrasyon size hız kazandırır

Personel;

Entegrasyonlar personellerinizi daha etkin şekilde yönetebilmenizi ve sorunları minimize etmenizi sağlar. Ayrıca personel maliyetlerinizi minimize etmenizi sağlar.

Ticimax Nedir?
Sıkça Sorulanlar
Erp Nedir?

Erp “Enterprise Resource Planning” yani Kurumsal Kaynak Planlaması olarak geçmektedir. Bu yazılımlar şirketin temelini oluşturur ve şirketin önemli tüm verileri burada bulunur. Bunlara en güzel örnek ülkemizde geliştirilmiş olan Logo yazılımın yazdığı Logo programı, yada Nebim yazılımı olarak düşünebilirsiniz. Bu erp yazılımları modüller halinde satılmaktadır. Yani her firma ihtiyacına göre modül alır ve kullanır. Örneğin küçük işletmeler sadece mağazası için satış ve fatura kısmını kullanırken orta ve büyük ölçekli firmalar insan kaynakları, satın alma yada alternatif diğer modülleri de kullanırlar. Özetle ihtiyaç tipine göre kullanım sağlanmaktadır.

Erp Entegrasyonu Nedir?

Erp entegrasyonu kullanmış olduğunuz Erp yazılımı ile İnternet siteniz ile yapılan doğrudan ilişki kuran ve canlı veri aktarabilen yapıdır. Erp entegrasyonu ile sitenize ürün bilgileri, stok bilgileri, fiyat bilgileri ve diğer istenilen bilgileri otomatik aktarım yapabilirsiniz. Tam tersi olarak da erp entegrasyonu çalışır. Yani sitenize gelen siparişleri otomatik olarak erp entegrasyonuna aktarır. Siparişteki tüm bilgiler ürün bilgisi, üye bilgisi gibi bilgiler otomatik olarak erp’nize aktarılır. Böylelikle karşılıklı tam entegrasyon sağlamış olursunuz.

Pazaryeri Nedir?

Pazaryeri, internet ortamında birçok satıcının satış yaptığı platformların genel adıdır. Bunu mahallenizdeki pazaryeri gibi düşünebilirsiniz. Nasıl orda farklı birçok satıcı aynıda olsa farklıda olsa satış yapıyorsa dijital pazaryeride bu sistemin online halidir. Pazaryerleri belirli komisyon ile çalışırlar. Avantajları ve dezavantajları var. Rekabetin yüksek olduğu bir sistemdir. Binlerce satıcı bu platformlardan satış yapmaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu siteniz ile pazaryerleri arasında doğru bir bağlantı sağlayan, siteniz ile pazaryeri arasında ürün ve sipariş trafiğini birbirine aktaran ara yazılımlardır. Bu entegrasyonlar 2’ye ayrılır. Biri tam entegrasyon olarak geçer ve çift taraflı entegrasyondur. Yani hem sitenizdeki ürünleri pazaryerine aktarır hem de pazaryerinden gelen siparişi sitenize aktarır. Diğeri yarım entegrasyondur. Bu entegrasyon tipi de sitenizdeki ürünleri tek seferlik pazaryerine aktarır. Stok ve fiyat takibi yapmaz. Bu entegrasyon tipini tavsiye etmeyiz. Ticimax anlaşmalı entegrasyon yazılımı ille pazaryerlerine tam entegre çalışır. Ticimax pazaryeri entegrasyonu ile ürünlerinizi ilgili pazaryerine aktarabilir, gelen siparişleri sitenize düşürebilirsiniz. 

Kargo Firmasının Önemi Nedir?

Kargo firması e-ticaret ve e-ihracat için kritik önem taşıyan önemli faktördür. Seçeceğiniz kargo firmasının teslim süresi, teslimatın sorunsuz gerçekleşmesi, minimum kayıp ve kırık oranı müşteri memnuniyet noktasında ileri düzey önem taşır. Sadece müşteri tarafı değil firma içinde kritik soruların cevaplanması gerekmektedir. Kapıda ödeme ücretlerini ne kadar sürede hesabınıza yatırıyorlar, kırık yada sorunlu kargoları karşılıyorlar mı? Bu karşılama oranı nedir? Bu soruların net cevabını almadığınız sürece o firma ile çalışmanızı çok tavsiye etmeyiz. Dikkatinizi çektiyse kargo ücreti yukarıda aslında hiç yok. Çünkü öenmli olan sizin kargoya ne kadar ücret verdiğiniz değil kümülatif toplamda alternatif kaynaklı sorunlardan ne kadar zarar edeceğinizdir. Yani 10 kargo verim 6 ürünü teslim edip 4 ürünü teslim edemeyin geri getiriyorsa isterse 10 tl ye kargo taşısın önemi yok. Zira zaten 4 üründen 80 tl zarar ettiniz. O da eğer ürünlerinize zarar vermediyse. Bu yüzden kargo firması seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Kargo Entegrasyonu Nedir?

Kargo entegrasyonu, siteniz ile kargo firması arasında çalışan, gelen siparişllerin bilgilerini kargo firmasına ileten ve işlemlerin takibini sağlayacak datanında sitenize gönderilmesini sağlayan bir ara yazılımdır. Kargo entegrasyonu 2 farklı yapısı bulunur. Birisi kargo entegrasyonu diğeride iade entegrasyonudur. Her firmada iade entegrasyonu bulunmamaktadır. Kargo entegrasyonunda gelen siparişin bilgileri kargo firmasına iletilir, daha sonra kargodan barkod çağırılır ve siz siparişi çıkartırken kargo çıktısınıda alırsınız. Kargo firması bu çıktıda bulunan barkodu okutarak sistemine gelen müşteri bilgilerini otomatik olarak görür. Kargo firması teslim aldığı kargonun her aşamasını sitenize gönderir ve böylelikle alımından teslimine kadar tüm süreçleri inceleyebilirsiniz. Bu bilgileri müşteri kendi sipariş sayfasında da görmektedir. İade kargo entegrasyonu da müşterinin vermiş olduğu siparişi sitenizden iade talebi oluşturarak aldığı kod ile kargoya teslim etmesidir. Bu barkod ile yine gelen iadenizin tüm süreçlerini sisteminizden görebilirsiniz.

Ödeme Entegrasyonu Nedir?

Ödeme entegrasyonu sitenizden online tahsilat yapabilmeniz için tahsilat aracı ile internet siteniz arasında yapılan bir entegrasyon sistemidir. Online tahsilat yapabilmeniz için sanal posa ihtiyacınız bulunmaktadır. Biz sizlere eğer anlaşmalı bir sanal posunuz yoksa cazip oranlarda taksit avantajı sağlattırıyoruz hem de Ticimax altyapılı sitenize entegre ediyoruz.

3. Parti Site Entegrasyonu Nedir?

3. Parti siteler farklı alanlarda hizmet veren sitelerdir. Google Analytics, Cimri, Yandex gibi siteler bu 3. parti sitelere girmektedir. Bu sitelerin verdiği hizmetler her biri birbirinden farklıdır. Kimi istatistik üzerine hizmet verirken, kimi karşılaştırma sitesi olarak çalışır. Bu siteler ile entegrasyonlar ciddi önem taşımaktadır. Sitenizin önemli istatistikleri yada önemli ürün çalışmaları bu siteler ile senkron olması gerekmektedir. 

Santral Entegrasyonu Nedir?

Santral entegrasyonu, siteniz ile sanal santral operatörleri arasındaki entegrasyonu sağlar. Bu entegrasyon santralinize gelen çağrıları telefon numarasından otomatik tanıyarak güncel sipariş durumunu aktaran bir otonom sistemdir. Orta ve büyük çaplı internet sitelerinde kullanmaktayız. Müşteri hizmetlerin üzerindeki yükü hafifletmek için önemli bir entegrasyondur. Ek olarak santral ile sms entegrasyonu da gerçekleştiriyoruz. Böylelikle üyelikten sipariş teslimine kadar müşterilere bilgilendirmede bulunuyor ve müşterinin müşteri hizmetlerine olan ihtiyacını ortadan kaldırabiliyoruz.

Biz sizlerin tüm entegrasyonlarını uçtan uca sorunsuz bir şekilde kurgular ve kurabiliriz. Eğer Ticimax ile aradığınız entegrasyon yoksa size özel yazabiliriz. Size özel yazılacak entegrasyon ile sorunsuz olarak veri alabilir yada yollayabilirsiniz. Entegrasyon yazabilmemiz için ihtiyaç duyacağımız bazı temel unsurlar bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için hemen bizimle irtibata geçiniz. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Özel Entegrasyon Süreçlerimiz

* Öncelikle ihtiyacınız olan entegrasyonun net tespiti için toplantı planlıyoruz.
* Yapılan toplantı sonucuna bağlı olarak bir iş akış şeması oluşturuyoruz.
* Entegrasyon için gerekli doneler toplanıyor ve entegrasyon yazılmaya başlanıyor.
* Entegrasyon yazıldıktan sonra testleri yapılıp teslim ediyoruz.

Api ve Xml Entegrasyon Süreçlerimiz

* İhtiyacınız olan api entegre yada xml entegrasyonu için ihtiyaç tespiti sağlanır.
* Gelen api servisleri yada xml servisler incelenir ve gerekli kontroller sağlanır
* Kontrollerden sonra ihtiyacınız olan servisler ile olmayanlar elenir ve entegrasyon yazılır.
* Yapılan entegrasyon test edilir ve tarafınıza teslim edilir.

Hemen Teklif İste

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1