Etsy Entegrasyonu

Web sitenizde bulunan tüm ürünlerinizi Ticimax, T-Soft, StockMount gibi entegrasyon programları ile Etsy ‘ye zahmetsizce aktarabilirsiniz. Sizler için marka eşleştirmeleri, kategori eşleştirmeleri, ürün aktarımı ve diğer tüm ayarları yapıyoruz. Üstelik işin sonunda 2 saatlik entegrasyon programı eğitimi de sizleri bekliyor.

Etsy Entegrasyon Hizmetlerimiz

Marka Eşleştirmesi

Web sitenizde sattığınız ürünlerin Etsy ‘de mutlaka marka karşılıkları olmalıdır. Gerekirse kendi markanızı Etsy ‘ye eklemenize de yardımcı olabiliriz.

Kategori Eşleştirmesi

Web sitenizdeki tüm ürün kategorilerinin Etsy ‘de doğru eşleştirilmesini yapabiliriz. Bu sayede hatalı kategori uyarısı almadan ürünleriniz aktarılacaktır.

Varyant Eşleştirmesi

Web sitenizde sattığınız ürünlerin renk, kilogram, litre, uzunluk gibi farklı değerleri varsa sizler için bu ölçülerin eşleştirmesini yapabiliriz. Böylece müşterileriniz Etsy ‘de istedikleri ürünleri rahatlıkla satın alabilirler.

Teknik Değer Eşleştirmesi

Web sitenizdeki ürünlerinizin watt, seri numarası, ölçü gibi ayırt edici özellikleri varsa sizler için bu değerlerin eşleştirmesini yapabiliriz. Bu sayede müşterileriniz Etsy ‘de doğru ürün seçimi yaparak alışverişlerini yapabilirler.

Ürün Aktarımı

Web sitenizdeki ürünlerin sayısı ne kadar fazla olursa olsun dakikalar içerisinde Etsy ‘ye tüm ürünlerinizi aktarabiliriz.

Otomatik Sipariş Takibi

Entegrasyon programı ile Etsy ‘den gelen tüm siparişleriniz otomatik olarak web sitenize aktarılmaktadır. Böylece sayfalar arasında gezinmeden tüm siparişlerinizi tek ekrandan kontrol edebilirsiniz.

Otomatik Stok Takibi

Ürünlerinizin stoklarını entegrasyon programı ile web sitenizde ve Etsy ‘de sürekli güncel tutabilirsiniz. Program otomatik olarak tüm satış kanallarındaki stokları tarayacak ve stokları birbirine eşitleyecektir.

Fatura Aktarımı

Entegrasyon programları Etsy ‘den gelen tüm siparişlerin fatura bilgilerini otomatik olarak web sitenize aktarabilir. Böylece zamandan tasarruf ederek işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Entegrasyon Programları Eğitimi

Hangi entegrasyon programını kullanıyorsanız, ayarları tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza kurulumunu yapıyoruz. Ayrıca 2 saat süre ile tüm ayarları nasıl yaptığımızı size anlatıyor ve ürünlerinizi birlikte Etsy ‘ye aktarıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Etsy ‘de satıcı olmak ücretli mi?

Etsy ’de satıcı olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vergi levhanız varsa üyeliğinizi hemen oluşturabilirsiniz.

Etsy komisyon oranları ne kadar?

Etsy Türkiye satışları için ayrı komisyon oranları belirlemiştir. Öncelikle tüm satışlarda KDV oranı vardır. Bunun yanı sıra Etsy ’de her ürün için 0,20 $ listeleme ücreti ödemeniz gerekiyor. Etsy ürün satış komisyonu ise ürün başına %6.5’dur. Bu fiyat yalnızca ürün üzerinden değil, kargo ve paketleme ücreti dahil toplamından hesaplanır. Ayrıca Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya ve Türkiye, Etsy ’de düzenleyici işletim ücretine tabiidir. Bu ücret yine ürün fiyatı, kargo ve paketleme üzerinden bir yüzde ile alınır. Düzenleyici işletim ücreti Türkiye için %1,1 ‘dir.

Ürün listeleme limiti var mı?

Etsy ‘de ürün listeleme üst sınırı bulunmamaktadır.

Kendi markamızı Etsy ’ye ekleyebilir miyiz?

Kendi markanıza ait tescil belgeniz varsa Etsy ‘e talepte bulunabilirsiniz.

Ürünlerimizde varyant yok yine de renk ve beden girmeli miyiz?

Satacak olduğunuz ürün tek renk ve tek beden dahi olsa mutlaka varyant ya da teknik değer belirtmeniz gerekmektedir.

Pazaryerlerinden gelen siparişler muhasebe programımıza aktarılır mı?

Etsy ‘den gelen siparişleriniz entegrasyon programı ile otomatik olarak web sitenize aktarılır. Muhasebe programınız da siparişleri web sitenizden çekebilecektir.

Entegrasyon programından sipariş faturaları kesilir mi?

Etsy ‘den gelen siparişleriniz entegrasyon programı ile web sitenize aktarılır. Dolayısı ile faturalarınızı web sitenizdeki müşteri bilgilerinden ya da muhasebe programınızdan kesebilirsiniz.

Stok ve fiyat güncellemek için entegrasyon programını mı kullanmalıyız?

Entegrasyon programları web sitenizdeki stok ve fiyat bilgilerini Etsy ‘ye iletmektedir.Biten ürünlerinize stok eklemek veya mevcut ürünlerinizde stok düşürmek için web sitenizde bulunan ürünler üzerinden işlem yapmalısınız. Aynı şekilde fiyat güncellemelerini de yine web sitenizden yapabilirsiniz.

Yazar: İbrahim KARAKAYA

799
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1