İş Dünyası Facebook Üzerinde Buluşuyor

İş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn’in özelliklerini kendine uyarlayan Facebook, çalışanların buluşma noktası olacak. Snapchat’in beğenilerek kullanılan tüm özelliklerini sırasıyla; Instagram’a ve WhatsApp’a aktaran Facebook şimdi de LinkedIn’i kendine uyarladı.

Kullanıcılar Facebook hesapları üzerinden iş ilanı vermekle kalmayacak iş başvurularını da yapabilecek. 30 gün boyunca yayında kalacak olan iş ilanlarına, kullanıcılar birkaç dakika içinde başvuru yapabilecek. Hayta geçirilen yeni özellikler şimdilik ABD ve Kanadalı kullanıcılar tarafından test ediliyor. Son derece önemli ve hayat kurtaran yeni sistemin kısa süre içinde tüm dünyaya açılması bekleniyor.

Özellikle kurumsal Facebook sayfalarında 1 ay boyunca yayında kalacak olan ilanlara takipçiler kendi sayfalarındaki bilgilerle kolay erişim sağlayabilecek. İş odaklı olmak için kendini geliştirmeye devam eden Facebook’un yeni uygulaması patronlar tarafından nasıl bulunacak orası hala büyük bir soru işareti!

LinkedIn Kullanarak Elde Edilecek Avantajlar Nelerdir?

Bu platform, size özel bir çevre oluşturmanızı sağlamakla kalmaz kariyeriniz için önemli bir fırsat yaratır. Pek çok profesyonel tarafından kullanılan platform iş hayatında Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya kanallarından daha faydalıdır. LinkedIn sadece sosyal bir alan değil, aynı zamanda profesyonel bir iletişim platformdur. Her zaman aktif kalmanızı sağlayacak olan sistem, güncel profilinizin aynı zamanda online ve hazır bir CV olarak değer kazanmasını sağlar. Bu bilgilere eklenecek referanslar güçlü görünmeniz için avantajlıdır.

LinkedIn’in Popüler Özellikleri

Yüksek katılımcılı ağ LinkedIn; Twitter ve Facebook benzeri farklı sosyal medya devleriyle karşılaştırılsa da bu platform aslında başka bir işe hizmet ediyor. Kullanıcı kitlesinden sahip olduğu özelliklere kadar hayatımızda yeni ve farklı bir alan açan LinkedIn, öncelikle bireysel kullanıcılara ve markalara faydalanabilecekleri bir ortam sunuyor.

  • Satış,
  • Pazarlama,
  • İş bulma,
  • Bağlantı kurma ve
  • Davet gönderme gibi pek çok konuda kullanıcılarına hizmet veren platform, her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor.

LinkedIn, kendisine üye olan aktif kullanıcılara aradıkları hizmeti fazlasıyla sunuyor. Biraz arka planda kalmış veya yeni eklenmiş özelliklerden haberi olmayan kullanıcılar etkili bir pazarlama yapmak ve hesapları üzerinden daha fazla hâkimiyet kurmak için yazımızın devamını okuyabilirler…

InMail Olmadan da Takipçilerinize Mesaj Gönderebilirsiniz

LinkedIn’de InMail olmadan da tanımadığınız kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için mesaj göndermek istediğiniz kişiyle aynı grupta olmanız yeterli. Üstelik bu aşamada bağlantı kurduğunuz kişilerin diğer takipçiler tarafından görüntülenmesini de engelleyebilirsiniz.

Çok Fazla Gruba Üye Olanlara Tavsiyeler!

Eğer çok fazla gruba üyeyseniz ve bu işin altından kalkmakta zorlanıyorsanız; üye olduğunuz grupları önem sırasına göre sıralamayı ihmal etmeyin. Bu işlem hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bunun için; menüden “İlgi Alanları” ve “Gruplar” seçeneğine gelin. Karşınıza çıkacak üye olduğunuz grupları dilediğiniz şekilde sıralayarak aramalarınızda sonuca daha hızlı ve rahat ulaşın.

Kişilerin Kaç Bağlantısı Olduğunu Güncel Olarak Takip Edin

LinkedIn’de 500’den fazla olan bağlantısı olanlar özel olarak gösteriliyor. Yapılacak birkaç işlemle gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için arama alanına gelin ve bilgisine ulaşmak istediğiniz takipçinizin adını yazın. Açılan sayfadan arama yaptığınız kişinin bağlantılarına ulaşın.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1