E-Ticaret Sitenizi Canlı Destek İle Geliştirin

Teknoloji ile birlikte gelişen ticaret yöntemleri sayesinde firmalar hem müşterilerle güvenilir ve hızlı bir iletişim kurma adına hem de firma için kolaylık sağlayabilme adına canlı destek kullanımını sağlıyor demek mümkün.

Yani canlı destek sayesinde hem şirketiniz için hem de müşterileriniz için pek çok avantaj sağlayabilmeniz mümkün oluyor. Bir e-ticaret ağı kurmayı düşünüyorsanız canlı destek birimini es geçmemeniz gerektiğini önerebiliriz.

Satış öncesinde ve satış devamında müşterilerin canlı desteğe ulaşabilir olması sayesinde hem internet sitenizin daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Hem de daha etkili bir tanıtım ve satış yapma konusunda bir adım atmış olabilirsiniz. Canlı destek sayesinde aynı zamanda ‘’güvenilir’’ bir profili müşterilere sunacağınız için satışlarınızın artması da mümkün olabilir. B u da pazarlama stratejisi bakımından oldukça önemlidir diyebilmek mümkün gibi görünüyor.

E-Ticaret Siteniz İçin Neden Canlı Destek Seçeneği Neden Bulunmalı?

Öncelikle rakiplerinizin pek çoğu canlı destek seçeneğini müşterileri için sunuyor olabilir, günümüzde artık pek çok internet sitesi bu hizmeti veriyor. Gelişim gösteren ve sürekli olarak kendini yenileyen bu sektöre en güncel şekilde ayak uydurmanız, web sitenizin ve yöntemlerinizin çağa uyum sağlaması şirketiniz için her açıdan faydalı olabilir.

Canlı destek kullanarak hem zamandan tasarruf edebilir, hem de müşterilerinizi mutlu edebilirsiniz.

E-ticaret sitenizi ziyaret eden birden fazla müşteri size aynı anda ulaşmaya çalışırsa herhangi bir sorun yaşamadan veya bekleme süresi olmadan kolaylıkla sizinle iletişim sağlayabilirler.

Daha fazla satış gerçekleştirebilir, müşteriye yönelik kaliteli hizmet sağlayabilirsiniz.

Canlı destek sayesinde satın almak istediği üründen emin olamayan veya ürünler arasında kararsız kalmış müşterilerinizi direkt olarak kuracağınız canlı iletişim desteği sayesinde satın almaya ikna etmenizin yüksek bir ihtimal olduğunu söylemek mümkün. Ürün için herhangi bir durum ile ilgili olarak size ulaşan müşteriye sağladığınız kaliteli hizmet sayesinde aynı kişiye daha fazla satış yapabilme ihtimaliniz artabilir. Pazarlama alanında da önemli bir yere sahip olan sürekli müşteri, sadık müşteri profilini daha kolay bir biçimde oluşturmanız canlı destek sayesinde sağlanılabilir.

Web sitesi ziyaretçileriniz potansiyel müşteri kitleniz hizmet veya ürün satın alırken şirkete ulaşmak istediğinde otomatik bir yanıt servisi yerine canlı destek hizmeti sayesinde birebir ilgili olunduğunu hissedebilir. Bu durumda müşteriler açısından kaliteli bir hizmet anlayışı olarak düşünülür. Şirketiniz için faydasının oldukça büyük olduğu söylenilebilir.

Müşteriler tarafından yaşanan problemleri çözümleyerek şirketinizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Müşteriler tarafından site veya ürünlerinizle ilgili olarak sürekli iletilen noktaları not alabilir, bu noktalar üzerinde gerçekleştirilmesi gereken çalışmayı en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu küçük nokta hem sizin şirketiniz için hem de var olan müşterileriniz için oldukça olumlu bir geri dönüş sağlayabilir. Herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili olarak sorun yaşayan müşteri ile birebir olarak ilgilendiğiniz zaman, sorunun giderilmesini sağlamak veya yaşanılan sorunun telafisini sağlamak şirketinizin duruşu için önemli noktalar arasında yer alan noktalardan biri olabilir. Sorunun çözülmesi adına müşterinize çeşitli hediyeler ve kuponlar vermenizin yanı sıra site içerisindeki geliştirme yapılması gereken noktalar ve daha kaliteli ürün/hizmet satışı anlamında da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Tercih edilme oranınız artabilir

Web siteniz için canlı destek hizmeti kullanılmıyor olan durumdaki müşteri sayısı ve canlı destek hizmeti kullanılıyor olan durumdaki müşteri sayısında mutlaka değişiklik görebilirsiniz. Canlı destek hizmeti sitenizin diğer sitelere göre daha fazla tercih edilmesinde oldukça önemli olan detaylardan biri olarak görülebilir.

Profesyonel Bir Canlı Destek Ekibi sayesinde İyi bir Şirket Profili Oluşturun.

Canlı destek hizmetini müşterilerine sunarak hem şirketiniz için daha fazla müşteri kazanabilir hem de müşterilerinizle kuracağınız birebir iletişim sayesinde onların isteklerini ve taleplerini daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Daha kaliteli bir hizmet sunarken daha fazla satış gerçekleştirmeniz de mümkün olabilir. Profesyonel bir canlı destek ekibi sayesinde şirketinizin imajını da daha iyi tanıtmanız kaçınılmaz noktalardan biri olarak görülebilir.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1