Makale Çevirisi Nedir?

Makale çevirisi internet sitelerinin içerisinde bulunan sayfalara eklenmiş SEO uyumlu yazıların farklı dillere çevrilmesidir.


İşletmeler artık bulundukları bölgeler içerisinde verdikleri hizmet ve satışını yaptıkları ürünleri sadece o bölge içerisindeki insanlara değil küresel anlamda tanıtmayı hedefliyorlar. Hedefleri küresel anlamda satış gerçekleştirmek olan ve pek çok kişiye ismini kısa süre içerisinde duyurmak isteyen işletmeler ise satışlarını yapmak için web sitesi kurmayı tercih ediyorlar.


Web sitelerin küresel anlamda tanınmasını isteyen işletme sahipleri ise web sitelerini farklı dillere çevirerek kısa süre içerisinde daha fazla kişiye ulaşabiliyorlar.

Makale Çevirisi Neden Önemlidir?

Web siteniz içerisinde aktif olarak sadece bir dilin kullanılması web sitenizi duyurabileceğiniz kişi sayısını azaltır. Buna bağlı olarak dünyanın pek çok yerinde aktif olarak kullanılan web dünyası içerisinde hedef kitlenizi kısıtlamış olursunuz. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için çeviri yapılması önemli bir husustur. Siteniz içerisinde farklı dillerin kullanılması sitenizin küresel anlamda tanınmasına yardımcı olabilir.


Web siteniz dil sayısı oldukça önemlidir. Peki, web sitesi çevirisi için hangi diller tercih edilmeli?


Web siteniz içerisinde dünya dili olarak kabul edilen İngilizce çeviriyi kullanabilirsiniz. İngilizce pe k çok ülke tarafından tanınan bir dil olduğundan dolayı web siteleri genellikle kendi ülkelerinde kullanılan dillerin yanı sıra İngilizce çeviriyi tercih eder. Çeviri seçeneği ile web sitesinin başarısının arttığı gözlemlenebilir.
Bunun dışında web siteniz için 2. Tercih edilebilir bir dil seçeneği bulunması e-ticaret siteleriniz için başarıyı oldukça arttırabilir. Nasıl mı?


İngilizce dışında ikinci bir dil seçeneği yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta hedef kitlenizin hangi ülke içerisinde yoğunluklu olarak yaşadığı veya hedef kitlenizin hangi dili kullandığıdır dersek yanılmayız. Kitlenize yönelik bir dil seçeneği çalışması sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Web Sitesi Çevirisi Nasıl Yapılmalı?

Web siteleriniz içerisinde bulunan sayfaları o dili bilen ve çeviri konusunda, sektör hakkında bilgi sahibi olan kişiler yardımı ile istediğiniz dillere tercüme edebilirsiniz. Bunun dışında fazla tercih edilememesi gerektiği söylenen yapay zekâlardan destek alarak da web sayfanızın çevirisini gerçekleştirebileceğinizi söyleyebiliriz. E-ticaret siteleriniz için en başarılı tercümeyi e-ticaret hakkında bilgi sahibi olan insanlar yardımı ile yaparsınız. Bu sayede farklı ülkeler içerisinde yaşayan hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşmayı kolaylaştırabilirken, tamamen anlaşılır bir dil kullanarak küresel anlamda popülerliğinizi de arttırabilirsiniz.

Web Sitesi Çevirisi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web siteniz için çeviri gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri SEO uyumlu olarak gerçekleştirmektir.
Arama motorları tarafından web sitenizin tanınması arama motoru optimizasyonun doğru bir şekilde sağlanması ile gerçekleşir. Arama motoru optimizasyonu sayesinde arama motorlarında yapılan aramalarda kalıcı olarak üst kısımlara yerleşebilirsiniz

Peki, SEO Uyumlu Makale Çevirisinin Önemi Nedir?

Web siteleriniz için yazdığınız makalelerin SEO uyumlu olmasına özen göstererek sitenizin popülerlik oranını arttırabilirsiniz ve Google botları tarafından tanınmasınız sağlayabilirsiniz.


Küresel anlamda SEO uyumlu web sitesi makaleleriniz sayesinde ise pek çok ülke tarafından tercih edilebilirliğinizi arttırarak farklı ülkelerde de arama motorları içerisinde üst sıralarda yer almayı sağlayabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Çeviri Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • SEO uyumlu bir web sitesi makaleleri sayesinde dünya pazarına başarılı bir şekilde açılabilirsiniz. Bu neden ile çeviri yaparken çeviri için tercih ettiğiniz ülke dilinde Google içerisinde kullanılan ve en çok tercih edilen anahtar kelimelere de dikkat etmelisiniz.
  • Basit anahtar kelimelerin doğru kullanımı ve doğru çevirisine özen göstermelisiniz.
  • Makalenizde karmaşık bir dil kullanmamalısınız.
  • Tercihen rekabet oranı düşük olan anahtar kelimeler işe yarayabilir. İnternet siteniz için yazmak istediğiniz makale konusu ‘’SEO’’ ile ilgili ise Google botlarının farklı diller ile de sitenizi tanımasını kolaylaştıracak ‘’SEO Nedir?’’ başlığı ile makalenizin yazımını gerçekleştirmeniz işinizi kolaylaştırabilir.
  • Web siteniz üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürün veya hizmetiniz arama motoru optimizasyonları içerisinde hangi sözcükler ile yer aldığına dikkat edip makaleleriniz yazı içeriğinde bu sözcüklere dikkat edebilirsiniz.

Bu sayede daha başarılı bir e ticaret sistemine sahip olabilirken aynı zamanda şirketinizin vizyon ve misyonunun da farklı ülkeler için tanıtımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilir, Sadece bulunduğunuz ülke içerisinde değil küresel anlamda bir başarı yakalayabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1