Ticimax Nedir? E-Ticarete Başlayanlar İçin Ticimax Nedir?

E-ticarete başlamak isteyen kişi ya da işletmeler, e-ticaret yapabilmek için araştırma yapmaya başladıklarında karşılaştıkları ilk soru hangi altyapı sağlayıcıyı kullanacakları üzerinedir. Ülkemiz dahil olmak üzere e-ticaret yapabileceğiniz farklı, ücretli ya da ücretsiz altyapı sağlayıcıların olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesine örnek olarak Ticimax’ı ele alalım. Ancak ilk önce Ticimax nedir, ne işe yarar gibi temel soruları cevaplayarak yazımızın temelini atalım.

İnternet kullanan kitlenin yaygınlaşması, ticaretin yönünün değişmesine neden oldu. Daha fazla müşteri kitlesine ulaşmak isteyen ticari işletmeler elektronik ticaret (e-ticaret) yaparak ürettiği ürünün satışını internet üzerinden satmayı hedefler. Ancak e-ticaret üzerinden sadece ürün satışı gerçekleşmez. Aynı zamanda hizmet satışı da yapabilirsiniz. E-ticaret platformu, tam olarak bu amaca hizmet eder: ürün ve hizmet satışı yaparsınız. Aynı zamanda müşteriler de e-ticaret sitesi üzerinden ürün ya da hizmetlerini inceleyerek satın alır.

Peki tam olarak Ticimax, bu sürecin neresinde yer alır? Nasıl sürece dahil olur? Bu soruların cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Ticimax Nedir? 

En temel anlamı ile Ticimax, e-ticaret yapılmasını mümkün kılan bulut tabanlı e-ticaret sağlayan yazılım uygulamasının ve şirketinin adıdır. Ticimax kullanarak internetten ürettiğiniz ürünü ya da hizmetinizin satışını yaparsınız. İnternet üzerinden satış yapılmasını mümkün kılan yazılım sistemi olan Ticimax ile hem e-ticaret hem de e-ihracat yapabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret yaparken karşılaştığınız sorunlara çözüm üreterek size yardımcı olur.

Faal olarak yaklaşık 15 yıldır hizmet veren Ticimax yazılım şirketi, bugün ülkemizde en çok tercih edilen e-ticaret altyapı sağlayıcılarından biridir. İçeriğinde bulunan paketlerden size uygun olanı seçerek e-ticaret sitenizi kurmuş olursunuz. Ticimax’la ilgili değineceğimiz diğer bir konu ise kurulum paketleridir. Kişi ya da firmaların ihtiyaçlarını gözeterek oluşturulan kurulum paketlerini satın alarak sitenizi oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürün ya da hizmetlerinizin satışını internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ticimax E-Ticaret Paket İçerikleri 

Ticaret yapan işletmeler büyüklük derecesine göre küçük, orta ve büyük ölçekli olarak 3 grupta değerlendirilebilir. Yani işletmenizin büyüklük derecesine göre almanız gereken Ticimax e-ticaret paketleri özellikleri değişebilir. Bu durumu kısaca şöyle açıklayalım. E-ticaret yapmak isteyen bir işletme olun. Sadece web siteniz üzerinden satış yapma istiyorsunuz. Mobil uygulama ya da pazaryerleri üzerinden satış yapmayı planlamıyorsunuz. Bu durumda içeriği daha sınırlı olan bir Ticimax kurulum paketi tercih edebilirsiniz. 

İşletmeniz orta ölçekli ya da büyük bir firma olsun. Haliyle ulaşmak istediğiniz ketlinin genişliği de firmanıza paralel olarak geniş olacaktır. E-ticaret web sitenizin yanı sıra pazaryerlerinde de satış yapmayı amaçlıyorsunuz. Eğer böyle bir amacınız varsa daha donanımlı ve isteklerinizi karşılayabilecek bir kurulum paketine ihtiyacınız vardır. Bu nedenle e-ticaret sitenizi kurmadan önce amaçlarınızı, hedefleriniz göz önünde bulundurarak paket seçimi yapın.

Ticimax’in site kurulumu anlamında müşterilerine sunduğu hizmetler, yeni başlayanlar ve e-ticareti daha profesyonel şekilde yürüten işletmeler için iki farklı farklıdır.

E-Ticaret Paketleri 

İnternetten satış yapmaya karar verenler için Ticimax’ın özel paketlerini birlikte inceleyelim. Öncelikle bu paketlerin içerisinde bulunan paket başlıkları;

 • Birinci: Soft  Paket
 • İkinci: Plus Paket
 • Üçüncü: Special Paket
 • Dördüncü: Special Extra Paket
 • Beşinci: Special Omni Paket’tir. 

Her paket içerisinde standart olarak verilen belli başlı hizmetler bulunur. Bu standart hizmetlerin yanı sıra, paketi kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yönelik başka özellikler de bulunur. Ticimax kurulum paketlerini inceleyerek size uygun e-ticaret paketini satın alın. E-ticarete sağlam bir başlangıç yapın. Ek olarak e-ticaret paketleri ile ilgili şunu söyleyelim. Ticimax kurulum paketleri arasında yeni başlayan küçük işletmeler için en kullanışlı olan paket Plus pakettir. Ancak işletmelerin en çok tercih ettiği e-ticaret paketi Special Omni’dir. Special Omni paketi, içerik zenginliği açısından diğer paketlerden daha donanımlı bir yapıya sahiptir.

 1. Special Omni paketini satın almanız durumunda, web sitenizin mobil uygulamalarını ücretsiz şekilde sahip olabilirsiniz. 
 1. Robotik çağrı merkezi entegrasyonuna sahip olursunuz. Böylece müşteri ile robotlar aracılığı ile iletişime geçersiniz. Bu özellik size hem zaman hem de emek açısından büyük avantajlar sunar. Müşterilerden gelen kargo ya da sipariş gibi soruları robot sistemi ile kolayca cevaplarsınız. 
 1. Special Omni paket içerisinde bulunan önemli özelliklerden bir tanesi de site içi remarketing uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde müşterinin incelediği ürünü, başka bir site ziyaretinde göstererek hatırlamasını sağlarsınız. Böylece müşteriyi satın almaya yönlendirmiş olursunuz. 
 1. Tamamlanan siparişe ürün ekleme, ürün bazlı iade yasaklama, sepeti taksit limitlerine göre bölme, mağaza satış modülü ve daha pek çok özelliği Ticimax Special Omni paket içerisinde bulabilir ve sitenizi daha donanımlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. 

E-ticaret paketinizi satın almadan önce geniş çaplı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Paket içerikle donanım açısında yeterli düzeyde hazırlanmıştır. Yine de işletmenizin geleceği ile ilgili sağlam planlar ve geleceğe dönük projeler oluşturarak e-ticaret paketini satın alın. Daha sonra e-ticaret dünyasına giriş yaparak kendinize bir yer edinin. Yerel düzeyde olan müşteri kitlenizi e-ticaret yardımı ile genişletin.

İleri Seviye Bulut E-Ticaret Çözümleri 

İnternetten satışı sadece ülke içinde değil, diğer ülkelerde de satmak isteyen büyük ölçekli işletmelerin tercih ettiği e-ticaret paketleri, ileri seviye bulut e-ticaret çözümleri içerisinde yerini alır. İleri seviye bulut e-ticaret çözümleri hizmeti içerisinde yer alan paketler; 

 • Special Max 
 • Global 
 • Global Plus 

Bu hazır paketler üzerinden e-ticaret sitenizi kısa süre içerisinde hazırlayarak aktifleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda size zaman tasarrufunun yanı sıra maliyet tasarrufu yapmanızı da sağlar. İleri seviye bulut e-ticaret çözümlerinde buluna paket içerikleri işletmenizin e-ihracat yapmanızı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. İleri seviye e-ticaret paketleri diğer paketlerden farklı bazı özellikleri barındırır. 

Bu özelliklerden ilki premium konsept temadır. Premium konsept tema ile alışılagelmiş temaların dışına çıkarak web sitenizin daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Sunduğunuz ürün/hizmetlerin yanı sıra web sitenizin teması da ziyaretçilerin sitenize olan ilgisini etkiler. Bu nedenle farklı olmak adına ileri seviye paketlerden birini tercih edebilirsiniz.

Önemli paket özelliklerinden bir diğeri de yabancı dil modülüdür. Çoklu dil modülü ile ürünlerinizin farklı ülkede bulunan müşterilerin beğenisine sunabilirsiniz. Çoklu dil modülü, özellikle e-ihracat yapmak isteyen işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmetler arasında yerini alır. Aynı şekilde çoklu para birimi hizmeti ile müşterilere ödeme kolaylığı sunarak sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Ödeme kolaylığı sunabileceğiniz bir diğer özellik ise mobil ödeme modülüdür. Bildiğiniz gibi bugün internetten alışveriş yapan tüketicilerin çoğunun tercih ettiği araç akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlar üzerinde ödeme yapılabilmesi, pek çok müşterinin sizden alışveriş yapmasına yönlendirir.

Bu gibi özelliklerin yanı sıra paketlerde yer alan başka özellikler de bulunur. Ticimax e-ticaret paketlerini incelerek size uygun paketi satın alarak e-ticaret dünyasına adımınızı atabilirsiniz. Hem ihtiyacınıza hem de sermayenize uygun e-ticaret paketinizi satın alarak, ürün/hizmetlerin satışını yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticarete başlamak isteyen pek çok işletme, e-ticaret alt yapı sağlayıcı yazılım firması tercihini ticimax’tan yana kullanmaktadır. Son olarak gelişmiş alt yapısı sayesinde her sektör için oldukça uygun olduğunu ekleyelim.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1