Ticimax Pazaryeri Entegrasyonları İle Online Mağazanızı Tek Panelden Yönetin!

E-ticarete adım atan ya da atmak isteyen kişi ya da firmaların merak ettiği ve araştırdığı konulardan biri de pazaryeri entegrasyonlarıdır. E-ticaret yapmaya karar veren bir işletme, dijital ortamda satış yapacağı için yine dijital olan bir pazaryerine ihtiyaç duyar. Web sitesi üzerinden satış işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda farklı pazaryerlerinde de ürünü alıcılarıyla buluşturur.

Internet üzerinden daha fazla alıcıya ulaşmanın en etkili faktörlerinden biri pazaryerleridir. E-ticaretteki yerine geçmeden önce pazaryeri nedir, bunu açıklayalım. Pazaryeri kısaca müşterilerin ve satıcı kişi ya da firma ile internet üzerinden bir araya geldiği platformun adıdır. Reel bir pazar yerine gittiğinizi düşünün farklı sektörden satıcılar, ürünlerini sizin beğeninize sunar ve satmaya çalışır. Siz de ihtiyacınız olan ya da ihtiyacınız olmasa da ilgi duyduğunuz ürünü satın alırsınız.

Bu durumun daha dijital ve pratik hali e-ticaret pazaryeri ile mümkündür. Pazaryeri, dijital alanda yer aldığı için internet kullanıcıları tarafından kolayca ziyaret edilebilir hatta filtreleme işlemi ile almak istediği ürün alternatiflerini de görüntüleyebilir. Pazaryeri pek çok satıcının bir arada bulunmasına imkan tanır.

E-ticarette en çok kullanılan pazaryerlerinden bazıları;

  • Hepsiburada
  • Trendyol
  • N11
  • Gittigidiyor
  • Çiçek Sepeti
  • Amazon
  • Ebay

Neden Pazaryeri Entegrasyonu?

Dijital dünyada tüm işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ürünlerin hizmete sunulması, müşteri ziyaretleri, satın alım süreci vb. Olabilecek en kısa sürede gerçekleşir. Hız, e-ticarette tercih edilmeyi etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bu anlamda bir işletme ya da kişinin, ürünlerini satışa sunacağı ve alıcılarıyla buluşturacağı pazaryerleri, hızlı erişim noktasında kolaylıklar sunar. Öncelikle alıcı, ürün ya da hizmeti kolayca inceleyebilir, alternatifleriyle kıyaslayarak kendisi için en uygun olanı tercih edebilir.

Neden Pazaryeri?

Pazaryerinin internet kullanıcısı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri alternatiflerin sunulmasıdır. Pazaryerleri sayesinde aradığınız ürünü farklı firmalar üzerinden inceleyebilir, kalitesi, fiyatı hakkında fikir sahibi olarak alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktadan bakıldığında pazaryerleri rekabetin yoğun olarak yaşandığı bir dijital alandır. Sağlam oluşturulan stratejiler ile pazaryerlerinde rakip firmaların önüne geçebilir, tercih edilme oranınızı artırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yine pazaryeri üzerinden satış yapmak isteyen işletme ya da firmalar birden fazla sektörden ürünleri satışa sunabilir. Böylece pazaryerinde çeşitliliği sağlayarak alıcının ilgisini çekmeyi hedefler. Reel bir mağaza açmaktansa pazaryerlerinde sanal bir mağazanın olması satıcı işletmeye etkisi oldukça fazladır.

Reel bir mağazanın hedef kitlesi en küçük çemberi ifade eder. Bu durum e-ticaret hizmeti ile daha da genişletilir. Satıcı daha fazla internet kullanıcısına ulaşır ve alıcı kitlesini geliştirir. Pazaryeri entegrasyonu ile ürün ya da hizmetiniz daha fazla internet kullanıcısına ulaşır. Ek olarak şunu söyleyebiliriz ki bir işletmenin pazaryerinden satış yapabilmesi için web sitesine sahip olması zorunlu değildir. Web sitesi olmasa bile pazaryeri üzerinden satış gerçekleştirebilir.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Kısaca pazaryeri entegrasyonunu şu şekilde açıklayabiliriz; satış yapan işletmelerin ürünlerini web sitesi ve pazaryeri mağazalarını bütünleştirme işlemini gerçekleştiren yazılım hizmeti olarak ifade edilebilir. Entegre işlemi ile web sitesi ile pazaryeri mağazaları birbirine bağlantılı hale gelir. Bu durum size kontrol kolaylığı sağlar.

Not! Pazaryeri entegrasyonu için satıcının bir web sitesine ihtiyacı yoktur. Web sitesi olmayan satıcılar da ürün ya da hizmetini pazaryeri üzerinden satışa sunabilir.

Pazaryeri entegrasyonu, satıcıya pek çok tasarruf ve kolaylık sağlar. Özellikle zaman ve finansal açıdan sağladığı tasarruf, pek çok e-ticaret web sitesi sahibini pazaryerine sevk etmiştir. Dijital pazarda belli bir yere sahip olan satıcı, pazaryerinde gerçekleşen satış ve sipariş sürecinin de tek bir panel üzerinden kontrolünü sağlayabilir. Tek bir panel üzerinden kontrol edilmesi, sipariş oluşturma sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

Entegrasyon hizmetinin sunduğu avantajlar bununla da sınırlı değildir. Pazaryeri entegrasyonu ile fatura kesme, kargo fişi yazdırma, stok takibi yapma, sipariş ve ödeme alınması gibi işlemler de kısa süre içerisinde gerçekleşir.

İşletme sahipleri, pazaryeri entegrasyonu için özellikle çift yönlü pazaryeri entegrasyon hizmetini tercih eder. Çift yönlü pazaryeri entegrasyonu web sitesi ve pazaryeri mağazalarını birbirine entegre eder ve senkronize bir şekilde çalışmalarını sağlar. E-ticaret web sitesi olan işletmeler çift yönlü pazaryeri entegrasyonunu yaptırarak, ayrı panel kullanmak yerine tek bir panel üzerinden tüm işlemleri gerçekleştirebilir.

Çift Yönlü Pazaryeri Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar

Çift Yönlü Pazaryeri Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar

Çift yönlü pazaryeri entegrasyonunun sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

Kategori Eşleştirmesi: web sitesi oluşturulurken satılacak ürünlerin kolayca bulunabilmesi için kategori ağacı oluşturulur. Ürünler, uygun kategorilere yerleştirilir. Alıcı almak istediği ürünü kategoriler üzerinden kolayca erişebilir. Çift yönlü pazaryeri entegrasyonları ile web sitesinde hazır olan kategoriler pazaryeri mağazalarına kolayca entegre edilebilir.

Ürün Aktarımı: web sitesine yüklenen ürünler kolay ve hızlı bir şekilde pazaryeri mağazasına entegre edilerek, istenilen pazaryerine kolayca ürün aktarımı gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra stok kontrolü yaparak biten ya da bitmeye yakın stoklarınızı güncelleyebilirsiniz.

İptal ve İade Yönetimi: pazaryeri mağazası ile web sitesinin birbirine entegre edilmesi, iptal ve iade yönetimi üzerinde kontrol sahibi olmaya yardımcı olur. Pazaryeri mağazası üzerinden gerçekleşen satışın iptali ya da iadesini yine sistem üzerinden kontrol edebilir ve sürecin hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Fiyat Yönetimi: satış oranını etkileyen önemli faktörlerden biri de fiyat yönetimidir. Fiyat güncellemeleri, oluşturulan kampanya hamlelerine göre, ürün sezonuna göre gibi sebeplerden dolayı gerçekleşebilir. Tek bir panelden gerçekleşen fiyat yönetimi ile hem web sitesi üzerinden hem de pazaryeri mağazası üzerinden ürün fiyatını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Sipariş Yönetimi: siparişin alınıp teslimata hazır hale getirilmesi süreci, müşteri memnuniyetini etkileyen ve müşteri kazanımına yardımcı olan bir faktördür. Pazaryeri üzerinden alınan siparişin hazırlanması entegrasyon hizmeti ile hızlı ve en az hata riski ile gerçekleşir.

Kargo ve Fatura Yönetimi: çift yönlü pazaryeri entegrasyonu hizmetinin sunduğu kolaylıklardan bir diğeri de kargo ve fatura yönetimidir. Sipariş alındıktan sonra hazırlanıp kısa süre içerisinde kargo firmasına teslim edilmesi ve satış işlemi esnasında gerçekleşen elektronik faturalandırma işlemini de yine tek panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Ticimax Pazaryeri Entegrasyon Hizmeti

En çok tercih edilen e-ticaret alt yapı sağlayıcılarından biri olan Ticimax’ın sunduğu profesyonel çözüm hizmetlerinden biri de pazaryeri entegrasyonudur. Ticimax, müşterilerine sunduğu hizmetler ile işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. E-ticaret paketleri içerisinde yer alan pazaryeri entegrasyon hizmeti ile dijital pazaryerinde yer alan mağazanızı ürünleriniz ile doldurun!

Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi istediğiniz pazaryerine entegre edebilirsiniz. Böylece müşteri kitlenizi genişleterek satışlarınız artırabilirsiniz. E-ticaret sürecinde hız faktörü, rakip firmaların önüne geçebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Ticimax pazaryeri entegrasyonu hizmeti ile tek bir panel üzerinden hem web sitenizi hem de bulunduğunuz pazaryeri mağazanızı kolayca denetleyebilirsiniz. Süreçlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ticimax pazaryeri entegrasyon hizmeti ile sipariş, fatura, kargo yönetimini hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilir. Ürün, stok, fiyat güncellemesini toplu bir şekilde halledebilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonu ile online mağazalarınızdaki veri akışını otomatik bir şekilde yapın.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1